Et Entegre Kombinası
TANITIM

KESKİNGRUP TARIM VE HAYVANCILIK KİMDİR

1977 den beri Eskişehir Mahmudiye İlçesinin İsmetpaşa köyünde ve sonrasında Eskişehir Sakintepe Çavuşlar Çeşmesi Mevkisinde toplam 50.000 m2 açık alanda kurulu yarı açık serbest, kapalı serbest ahırlarda halkımıza sağlıklı ve helal kırmızı et üretmek amacıyla kurulmuştur.

 

Keskin Grup :

Hayvancılıkla ilgili tarım ürünlerini en modern koşullarda ve azami verim almak için sürekli ilerleme, araştırma ve ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde üretmek.

 Eskişehir ve çevre diğer illerdeki, üreticilere örnek ve destek olarak bu bölgelerdeki tarım ve hayvancılığı geliştirip, ekonomik yaşam koşullarının daha da geliştirilmesine katkı sağlamak.

• Çevre koşullarına önem veren ve örnek olan bir anlayışla Besi Çiftliği” nin pazardaki saygın yerini almasını temin etmek,

• Doğal olarak ve son derece hijyenik koşullarda ürettiğimiz besi dana ve kuzularından elde edilen muhteşem lezzetteki et ürünleri( sucuk pastırma…) halkımızın istifadesine sunmayı görev edinmiştir.

 

BESİ ÇİFTLİKERİMİZ HAYVAN SEÇİMİ

Erzurum Kars Ardahan illerinden uzman ekip tarafından özenle seçilerek bölgede ki belirlediğimiz HTM(hayvan toplama merkezi) lerde getirilir. Veteriner hekim kontrolünde zoonoz hastalıklarla ilgili portörleri yapılarak besi çiftliklerimize sevk edilir. 

HAYVAN SEVKİ 

Stres faktörünü en aza indirgeyen taşımacılıkla HTM lerden sevk edilen hayvanlar Çiftliklerimize getirilir. 

HAYVAN KABUL VE KARANTİNA 

İşletmemize getirilen besi danaları veteriner hekim kontrolünde kabulü sağlanır. Bu süreçte zoonoz hastalık şüphesi taşıyan danalar sürüden çıkarılır. Ve ilk 24 saat dinlendirilerek 1 ay süren karantina dönemine tabi tutulur. Bu süreçte koruyucu hekimlik ve halk sağlığı açısından tehlikeli olabilecek hastalıklara karşı korucuyu aşılama ve ayıklama işlemleri yapılır. 

HAYVAN BESLEME

 Kısa süreli beslememiz 3 aşamadan gerçekleşir.

1. KARANTİNA

2. BÜYÜME

 3. OLGUNLAŞMA 

İşletmemizde modern besi ekip ve ekipmanları kullanılarak entansif besicilik yapılır.

HAYVAN BAKIMIMI VE BARINMASI İşletmemizde besi danaları yarı açık serbest ahırlarda barındırılır Hayvan refahın sağlayarak stres faktörünü en aza indirgeyerek maksimum yaşam olanakları sağlanmaktadır. İşletmemizde ki hayvanların besi performansları ve durumları kontrol edilerek hasta olan yada olabilecek hayvanlar gerekli tedavi için belirlenerek göz altında tutulmaktadır. Salgın hastalıklara karşı dezenfeksiyon ve aşılama çalışmaları hassasiyetle sürdürülmektedir.